‘MEKTUP YARIŞMASI’ SONUÇLARI AÇIKLANDI

Gazimağusa Belediyesi ve Mağusa Kültür Derneği tarafından bu yıl 20’incisi düzenlenen Gazimağusa Çocuk Festivali kapsamında 2 Nisan tarihinde yapılan 16. Mektup Yazma Yarışması’nın sonuçları belli oldu.

Anne, baba, herhangi birine veya bir şeye yazılmış olan yaklaşık 400 mektuptan en çok beğenilen 34 mektup dereceye girmeye hak kazandı.

Dereceye girenler, Dr.Mehmet Yağlı başkanlığındaki Sencer Genç, Emirali Evcimen, Kürşat Özdaloğlu, Çağın Zort, Ceren Soyer, Ulus Irkad, Esen Beyköylü, Mustafa Tuğcan, Derya  Özmillet, Hasan Hastürer’den oluşan juri tarafından belirlendi. Mektup sahiplerine ödüllerin verileceği ve mektupların da sergileneceği etkinlik 23 Mayıs’ta Mağusa Kültür Derneği’nin binasında yapılacak.

Bu yıl 10 Mart-1 Haziran tarihleri arasında düzenlenen festival, hem eğlenceli hem de çocukların yeteneklerini geliştiren birbirinden renkli etkinlikleriyle devam ediyor.

21 Mayıs’ta Uçurtma Şöleni, 23-25 Mayıs’ta Resim ve Mektup Ödül Töreni ve Sergisi, 26 Mayıs’ta Dans Buluşması, 31 Mayıs’ta 20. Yıl Kutlaması, 1 Haziran’da ise Çocuk Festivali Yürüyüşü ve Gösteriler yer alacak. 1992 yılından beridir gerçekleştirilen Çocuk Festivali, 12 yıldır Gazimağusa Belediyesi ve Mağusa Kültür Derneği (MKD)’nin ortak organizasyonuyla düzenleniyor.

16. MEKTUP YAZMA YARIŞMASI SONUÇLARI ŞÖYLE:

3. SINIFLAR: ÖYKÜ PARTALCI-POLATPAŞA İ.

ATA ATASOY -POLATPAŞA İ.

DOĞA ÇALIKUŞU-ŞHT. ZEKİ SALİH İ.

FARUK SEÇKİN- ALASYA İ.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Bu yazı Başarılarım kategorisine gönderilmiş ve , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir cevap yazın