Cadılar Bayramı

Cadılar bayramı Doğa Kolejinde de güzel etkinliklerle kutlanıyor. Kostüm yarışmaları, mumyalama yarışmaları ve yemek yarışmaları gibi değişik ve keyifli etkinliklerle kutlandı. Bu yıl ben de 6. sınıf yani orta 1. sınıf olduğum için ilk kez bu etkinliğe katıldım. ÇOOOKKK EĞLENDİMMM.

Sizlere internetten Cadılar Bayramı ile ilgili bulduğum kaynağı da paylaşıyorum 🙂

Cadılar Bayramı

Cadılar Bayramı 31 Ekim gününde kutlanan, çoğunlukla çocukların kostüm giyerek kapı kapı dolaşıp şeker, meyve ve diğer hediyeler aldığı bayramdır.  Bu klasik anlayışın yanı sıra; birçok değişik Cadılar Bayramı etkinlikleri de vardır. Kostüm partileri, korku filmleri izlemek, “perili” evlere gitmek ve diğer sonbahar aktiviteleri gibi.
Bir Pagan festivali olarak İngiltere’de İrlandalılar, İskoçlar ve Galliler tarafından kutlanılmaya başlanmış; 19. yüzyılda  bu gelenek Kuzey Amerika’ya göçenler tarafından da devam etmiştir.
Batı Dünyası; 20’inci yüzyılda Cadılar Bayramı’nı bir Amerikan popüler kültürü olarak tanımıştır.
Cadılar Bayramı genel itibariyle birçok Batı Dünyası ülkesinde kutlanır. Ancak popüler listesi Avustralya, Türkiye gibi ülkeleri de etkisi altına almıştır.
Cadılar Bayramı’nın sembolü gülen bir balkabağıdır; bunun için de bir balkabağının içi boşaltılarak gülen bir surat şeklinde kesildikten sonra içinde bir mum yakılarak şeytani bir surat gösterilmeye çalışılır.Yemek olarak resmi şekeri, elma şekeridir. Bundan farklı olarak tüm şekerlemeler de kullanılır.Muhafazakar (Katolik) Hıristiyanlar genelde Cadılar Bayramı’nı desteklemezler ve yanlış bulurlar.

tr.wikipedia.org

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Bu yazı Günlük kategorisine gönderilmiş ve ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir cevap yazın